Kaip papuošti Velykų pusryčių stalą? Dalinamės 7 nesudėtingomis idėjomis

2019-03-31
PARTNERIO TURINYS
Šis turinys sukurtas bendradarbiaujant su IKEA
Kaip papuošti Velykų pusryčių stalą? Dalinamės 7 nesudėtingomis idėjomis

Jei per šventes nesinori pompastikos ir sutikti Velykas planuojate tik su pačiais artimiausiais, pradėkite dieną nuo jaukių, neįpareigojančių pusryčių (su tėvais, draugais ar tiesiog dviese). Rami aplinka ir tik šiek tiek patobulintas „naminis“ stilius gali būti kaip tik tai, ko ieškote. Svarstote, nuo ko pradėti? Pasinaudokite IKEA interjero dizainerių patarimais.


1. Įkvėpimo galite ieškoti visur

 

Pavyzdžiui, leiskite šventės koloritą padiktuoti namams. Stalo dekorą galite derinti prie namų sienų, turimų baldų ar net vaizdo pro langą. Šįkart Velykų pusryčių stalą įkvėpė pavasario kraštovaizdis: žaliuoti pradedanti gamta, melsvas dangus ir jame iš lėto plaukiantys balti debesys. Ar sudėtinga perkelti šią romantiką į savo valgomąjį? Visai ne – tiesiog sekite likusius šešis žingsnius.2. Suderinkite turimų daiktų spalvas

 

Jei namų sienos baltos – prie jų derės absoliučiai bet kas. Tačiau jaukiai nuotaikai sukurti rekomenduojame pastelinius tonus. Pasirinkę žaliai melsvai baltą Velykų pusryčių temą, pasivaikščiokite po namus ir surinkite visus šių spalvų daiktus: staltieses, pagalvėles, lėkštes, stiklines, nuotraukų rėmelius, žvakides, kėdes ar dirbtinių gėlių žiedus – šiame etape tinka viskas, o ko nepanaudosite dengdami ir dekoruodami stalą, galėsite grąžinti atgal. Jei po „lobių medžioklės“ namuose bendram vaizdui vis dar kažko trūksta, įkvėpimo ir tarpusavyje derančių daiktų visada rasite parduotuvėje IKEA.

 

3. Dekoruokite ir eksperimentuokite

 

Pagalvokite, ką originalaus galėtumėte sukurti iš namuose rastų daiktų: eklektišką kompoziciją stalo centre, o gal įmantrų šviestuvą? Mums pasirodė, kad pakėlus akis nuo lėkščių su maistu, smagiausia būtų išvysti hipnotizuojančią gėlių girliandą. Tokią pasigaminti galite vos per kelias minutes: prie popierinės juostelės pririškite lauke rastų žalių šakelių ir dirbtinių žiedų (kuo daugiau, tuo gražiau) ir laisvai pakabinkite virš stalo – tegu jaukiai siūbuoja nuo pavasario vėjo ir prie stalo sėdinčių žmonių judesių. Ir nesijaudinkite, jei dekoras išeis kiek chaotiškas – laisvumas ir gaiva yra kaip tik tai, ko reikia, norint sukurti šį pavasarišką įvaizdį.
 

 

4. Laikas indams ir servetėlėms

 

Ko gero, kiekvienuose namuose yra baltas indų servizas. Jis puikiai tiks dengiant Velykų stalą, tik ant baltos staltiesės gali pranykti, tad turimą lėkščių kolekciją papildykite naujomis spalvomis. Atskirti baltą nuo baltos padės tamsesnės servetėlės ir medinės pjaustymo lentos – įvairių dydžių lenteles galite naudoti kaip padėklus ar netgi vietoj stalo kilimėlių. Tai ne tik originalus, bet ir praktiškas sprendimas, nes po vaišių bus kur kas lengviau tvarkytis: jeigu valgant susiteps, nurinkus indus tokį „stalo kilimėlį“ pakaks perbraukti drėgna šluoste, ir jis vėl atrodys lyg naujas. Mažesnius dubenis iš baltojo servizo išdėliokite ant didesnio skersmens kitos spalvos lėkščių, o į draugiją skaidrioms taurėms pakvieskite panašaus kolorito stiklo stiklines.

 

5. Kurkite nuotaiką kvapais ir šviesa

 

Pradėti Velykų rytą su pačiais artimiausiais – jau pakankama priežastis švęsti ir mėgautis šventine nuotaika. O kad ji būtų dar pakilesnė, pripildykite valgomąjį jaukios žvakių šviesos. Cilindrinės žvakės gražiai atrodys stiklinėse vazose-žibintuose POMP (jie ne tik papuoš stalą, bet ir apsaugos staltiesę nuo varvančio vaško). Kurti nuotaiką galite ir kvapais, pavyzdžiui, kvapiųjų žvakių. Tik neužmirškite, kad jie neturėtų būti per stiprūs ar užgožti aromatų, kuriuos skleis jūsų kruopščiai paruoštos pusryčių vaišės.

 


6. Sudarykite pusryčių meniu

 

Kai stalas padengtas, pats laikas pagalvoti apie tai, ką tieksite ant jo. Prisiminkite geriausius Velykų receptus arba nustebinkite šeimą naujais, bet kad ir ką sugalvosite, be vieno „patiekalo“ tikrai neapsieisite, nes... Kokie gi pusryčiai be kavos ar arbatos?! Vaisių ir žolelių arbatą EGENTID galite gerti šiltą arba šaltą, paskaninti medumi arba mėgautis natūraliais skoniais: rytietišku imbiero ir šeivamedžio uogų, netikėtu pipirmėčių ir kakavos ar gaiviu citrinžolių. Jeigu į skaidraus stiklo puodelį ar grafiną su šia arbata „pamerksite“ žalumynų, citrinų ir kitų vaisių skiltelių, turėsite dar vieną stalo dekoraciją, papildančią žalsvą pavasario koloritą.

 7. Įvertinkite bendrą vaizdą

 

Vientisumo jūsų dekorui suteiks tekstilė. Net jei valgomojo stalas ir aplink jį sustatytos kėdės bus skirtingo stiliaus ar spalvų, suderinę staltiesę ir kėdžių pagalvėles, greitai patys patikėsite, kad jūsų baldai – iš vieno komplekto.

Šiame Velykų stalo variante prie baltos staltiesės iš lino ir medvilnės dera baltos žvakės ir medvilniniai rankšluostėliai, o nuspalvinti erdvę padeda žalsvi indai, netikėto kolorito kėdės ir aksominiai pagalvėlių užvalkalai.

 

Patiko idėjos? Jas lengvai pritaikysite savo namuose, o viską, ko gali prireikti serviruojant ar dekoruojant, rasite parduotuvėje IKEA ir www.IKEA.lt. Ramių ir įkvepiančių Velykų!

Rašyti komentarą
Komentarai
Ką dabar gaminame:
viskas
ruošiamės žiemai
valgome sveikiau!
karšti patiekalai
pyragai, kepiniai
salotos, mišrainės
Daugiau
Kraunama...
Populiariausi receptai
Kontaktai

Turinio klausimais rašykite:

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

Reklama

Reklamos klausimais rašykite

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

All Media Digital