Agurkų rūšys - kurios geriausiai tinka konservavimui?

AUTORIUS:
ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 9)
ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 9)
Agurkų rūšys traškūs agurkai
Nuotrauka LaMaistas.lt redakcijos

Agurkai kaip agurkai, sakysit, kokie jau čia ypatumai. O jų yra nemažai, ilgus metus auginau ir visais namų sąlygomis įmanomais būdais bandžiau juos konservuoti. Nemažai stiklainių turinio iškeliaudavo į kompostą, kol atradau labai svarbius dalykus. Ir ta gerąja patirtimi noriu pasidalinti su jumis.
 

Pirmiausiai norėčiau pasidžiaugti, jog esame viena iš to menko valstybių sąrašo, kuriose auginamos trumpavaisių agurkų rūšys. Daugelyje šalių auginami tik ilgavaisiai agurkai, jų paskirtis – valgyti šviežius ar marinuotus labai stipriame marinate. O Karibų salose, lankantis vietiniuose turguose, tuos ilguosius agurkus mums vietiniai rodydavo kaip didelę egzotiką, ir, beje, moterys ten agurkus pjausto ir deda ne į lėkštes, bet ant veido. Ir pati buvau pamiršusi kokį malonų drėkinimo efektą suteikia ši daržovė odai.
 

Bet grįžtu prie maisto temos. Labai dažnai konservavimo fanų grupėse ar forumuose matau klausimą – kodėl rauginti agurkai tapo minkšti, tuščiaviduriai, virto koše ir pan. Arba kodėl marinuoti agurkai netraškūs, beformiai?
 

Mano patirtis byloja, kad konservuotų agurkų kokybė priklauso nuo druskos, vandens, prieskonių, laikymo sąlygų, bet visų labiausiai nuo teisingai pasirinktos agurkų veislės. Nereikia žinoti veislių pavadinimų, juolab, jei agurkus perkate turgavietėje ar prekybos centre, ten jos ir nesužinosite. Tad drauge su LaMaistas.lt komanda nufilmavome ir nufotografavome agurkus, taip galėsite vizualiai atskirti kurie kam yra tinkami.

 

 

 

Kauburėtieji agurkai
 

Nuotrauka LaMaistas.lt redakcijos


Tai agurkai pačia storiausia oda, todėl labiausiai tinka būti rauginami. Išlieka traškūs, pilnaviduriai net kelis metus.

Marinuojant tokius storžievius, reikėtų būtinai juos pasterizuoti arba bent du kartus nupilti karštu marinatu, jog marinato karštis pasiektų agurko šerdį. Kadangi aš labai nemėgstu pasterizacijos ar marinato nupylinėjimo kelis kartus, marinavimui renkuosi kitas veisles.

 

Spygliuotieji agurkai
 

Spugliuotieji agurkai

Nuotrauka LaMaistas.lt redakcijos


Tai agurkai su galybe mažų kauburėlių ir juose tūnančių mažų spygliukų. Dažniausiai tamsiai žali, vidutinio storio žieve.

Jų vienintelių nenaudoju šviežiam vartojimui, tačiau jie greičiausiai iš visų įrūgsta raugiant „3 dienų agurkėliams“ ar rauginant sausai (receptas ČIA).

Rauginimui žiemai tinkami, bet kiek prasčiau už storažievius, nes neretai tampa tuščiaviduriais.

Ypatingai tinka marinuojant pjaustytus juostomis ar riekelėmis. Marinuojant nepjaustytus, prieš dedant į stiklainius reikėtų bent kartą nupilti karštu marinatu.
 

Lygieji agurkai
 

Lygieji agurkai

Nuotrauka LaMaistas.lt redakcijos


Šio tipo agurkai yra labai plona žieve, todėl visiškai netinka rauginimui, net ir „3 dienų“, per kelias dienas rūgstant tyžta.

Bet šie agurkai yra patys puikiausi marinavimui. Net ir nepjaustyti, vos vieną kartą užpilti karštu marinatu, šie agurkai puikiai laikosi per žiemą, lieka traškutėliai.

Tokie mano atradimai. O kokie jūsų pastebėjimai agurkų tema?

 

Rašyti komentarą
Komentarai
Ką dabar gaminame:
viskas
valgome sveikiau!
karšti patiekalai
sriubos
užkandžiai
pyragai, kepiniai
salotos, mišrainės
Daugiau
Kraunama...
Populiariausi receptai
Kontaktai

Turinio klausimais rašykite:

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

Reklama

Reklamos klausimais rašykite

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

All Media Digital