Eklerus kepame be streso! Plikytos tešlos ruošimo gudrybės ir patikrinti receptai

2021-03-03
Eklerai plikyta tešla
Shutterstock

Ekleras - burnoje tirpstantis, nepamirštamo skonio, tradicinis prancūziškas desertas, suteikiantis tikrą palaimos minutėlę... Tai pailgas, plikytos tešlos pyragaitis, užpildytas gardžiu kremu ir aplietas šokoladu. Vertėtų bent kartą gyvenime pasimėgauti eklerais ir puodeliu kavos Paryžiuje, o beplanuojant kelionę šių tobulų pyragaičių galite išsikepti namuose. Dalinamės plikytos tešlos ir skanutėlių eklerų įdarų bei šokoladinės glazūros receptais.

Eklerai pradėti kepti XIX a. Prancūzijoje, tačiau tuomet šie pyragaičiai turėjo gerokai romantiškesnį pavadinimą - „mažoji kunigaikštienė“. Bėgant laikui pyragaičiams prigijo eklerų vardas, pagal prancūzišką žodį éclair, reiškiantį žaibą. Pavadinimas sufleruoja, kad eklerą reikia suvalgyti vienu kąsniu, žaibiškai. Tiesa, seniau eklerai buvo gerokai mažesni. Šiuolaikinius, neretai delno ilgio eklerus, remiantis etiketo taisyklėmis, reikia valgyti nedideliais kąsneliais, naudojantis desertine šakute ir peiliukuPlikyta tešla eklerams
 

Ši puiki plikyta tešla, kurios receptą pateikiame žemiau, tinka ne tik eklerams, bet ir mažiems plikytiems pyragėliams "protiferolėms", apvaliems plikytos tešlos žiedams ar kitų formų plikytos tešlos gaminiams. Ją galite pasiruošti ir iš vakaro. Tiesiog sukrėskite į sandarų indelį ir laikykite šaldytuve iki 2 dienų (šaltesnėje šaldytuvo vietoje, toliau nuo durelių). Šią tešlą tinka ir užšaldyti. Šaldiklyje šią tešlą galite laikyti apie mėnesį (užšaldytą iš vakaro perdėkite iš šaldiklio į šaldytuvą ir kitą dieną galite naudoti).


22-24 nedideliems eklerams Jums reikės:
125 ml vandens
125 ml pieno
110 g sviesto;
140 g miltų*;
4 kiaušinių (L dydžio);
1 šaukšto cukraus (arba pagal skonį);
1/4 šaukštelio druskos.

* Miltus geriausia naudokite paprastus aukščiausios rūšies, o ne skirtus biskvitams ir kitiems kepiniams (ekstra, karališki), nes paprasti miltai turi daugiau glitimo ir eklerai gražiau kils.

Gaminimas:

1. Skystų ingredientų kaitinimas. Vandenį ir pieną supilkite į storadugnį puodą (idealus puodo skersmuo  16-20 cm). Ten pat sudėkite cukrų ir nedideliais kubeliais supjaustytą sviestą. Maišant kaitinkite ant vidutinės ugnies iki kol sviestas ištirps ir masė ims burbuliuoti. Svarbu - jeigu matote, kad skystis tuoj užvirs, o sviestas dar neištirpo, nukelkite puodą nuo ugnies, maišydami ištirpinkite sviestą ir tada pakaitinkite iki užvirimo.2. Miltų plikymas. Nuimkite puodą nuo ugnies ir vienu ypu (tas svarbu!) suberkite miltus. Gerai išmaišykite, kad neliktų sausų miltų. Geriausiai maišyti mediniu šaukštu. Grąžinkite puodą ant vidutinės ugnies ir maišydami kaitinkite tešlą 1-2 minutes. Tešla turėtų atšokti nuo puodo sienelių ir imti tarsi klijuotis į gumulą, o ant puodo dugno matytis plonas tešlos sluoksnelis (jeigu naudojate puodą nesvylančia danga - turėtų matytis riebalų lašeliai). Tešlą sustūmus į krūvą ir į ją statmenai įsmeigus šaukštelį, jis turėtų laikytis gana tvirtai, iškart nekristi į šoną.3. Tešlos vėsinimas. Perkelkite tešlą į dubenį ir leiskite jai atvėsti 5-10 minučių - turite nejausti diskomforto liesdami tešlą pirštais, ji jokiu būdu neturi deginti, tačiau turi išlikti šilta. Jeigu norite atvėsinti greičiau, vis permaišykite tešlą šaukštu.
 

Plikytos tešlos vėsinimas

 

4. Kiaušinių plakinio pasiruošimas. Kol vėsta tešla mažame indelyje lengvai paplakite kiaušinius. Tik tiek, kad trynys ir baltymas susijungtų. Pagrindinė gražiai kylančios plikytos tešlos paruošimo paslaptis - tinkamas kiaušinių kiekis. Kartais jų reikia dėti daugiau, kartais mažiau. Tas priklauso nuo daugelio veiksnių - kiaušinių dydžio, jūsų virtuvės drėgnumo bei kiek ilgai kaitinote tešlą. Todėl kiaušinius pasiruošus atskirame indelyje, bus lengviau jų įmaišyti būtent tiek, kiek reikia.
 


 

5. Kiaušinių įmaišymas. Į pravėsusią pamažu pilkite kiaušinius (būtent todėl svarbu, kad tešla šiek tiek atvėstų, kitaip karštis sutrauks kiaušinius ir turėsite tešlą su omleto gabaliukais). Iš pradžių supilkite trečdalį kiaušinių plakinio, gerai išmaišykite (neišsigąskite, kad tešla sušoks į gumuliukus, maišykite ir jos konsistencija atsistatys). Maišyti galite mediniu šaukštu arba mikseriu, plakdami mažiausiu greičiu.


Plikytos tešlos maišymas

 

Tada supilkite antrą trečdalį ir gerai išmaišykite. Paskutinį trečdalį plakinio pilkite labai pamažu, vis išmaišydami, nes jo gali viso ir nereikėti. Plakinio pilkite tik tiek, kad tešlos spalva iš matinės pasikeistų į lengvai blizgią. Jeigu supylus visus kiaušinius tešla atrodo per tiršta, indelyje paplakite dar vieną kiaušinį ir jį po 1-2 šaukštelius įmaišykite į tešlą iki reikiamos konsistencijos.

Paruošta tešla turi būti blizgi, elastinga, minkšta, šiek tiek lipni, tačiau nepatižusi, išlaikanti formą (tinkamą tešlos konsistenciją galite pamatyti šiame video). Pakabinus ją šaukštu ir šaukštą pavertus, tešla turi nuo jo kristi, bet labai lėtai. Perbraukus pirštu per tešlos paviršių, griovelis turėtų išlikti, nesutekėti į vidų:
 


 

Svarbu: Jeigu kiaušinių į tešlą įdėjote per daug ir ji skystoka, jokiu būdu nedėkite į ją miltų, nes šie miltai nebus plikyti (t.y. kaitinti) ir eklerai blogai kils! Tokiu atveju yra du keliai:

  • dėkite dubenį su tešla virš garų vonelės ir maišydami kaitinkite iki tešla sutirštės iki reikiamos konsistencijos.. Tik kaitinkite labai atsargiai, stebėdami, kad per didelis karštis nesutrauktų tešloje esančių kiaušinių.
  • kitas būdas - pasiruoškite papildomą miltų plikinį pagal 1-3 žingsnio instrukcijas. Jį galite ruošti iš trečdalio ingredientų kiekio (60 ml pieno, 60 ml vandens, 35 g sviesto ir 45 g miltų). Į šį plikinį įmaišykite per skystą tešlą. Jeigu tą padarius tešla atrodo per tiršta, įmaišykite dar šiek tiek kiaušinių.
     

6. Eklerų formavimas. Paruoštą tešlą sukrėskite į konditerinį maišelį ir ant kepimo popieriumi arba silikoniniu kilimėliu išklotos skardos suformuokite pailgus eklerus. Juos formuokite siaurokus (daugmaž 1.5-2 cm pločio) ir 10-12 cm ilgio, palikdami tarp jų 5-6 cm tarpelius, kadangi kepant jie gerokai pasipūs (kaip eklerus formuoja patyrusi konditerė, galite pamatyti šiame video). 

Eklerus geriausia formuoti naudojantis dantytu konditerinio maišelio antgaliu (mes paprastai naudojame dantytą 1.2 cm pločio), nes taip eklerai turės daugiau paviršiaus pločio, tad kils tolygiau. Jeigu turite tik apvalų antgalį, išspaustus eklerus viršuje ir šonuose lengvai perbraukite šakute (kaip šioje nuotraukoje).
 


 

Eklerų uodegėles, kurios atsiras tose vietose, kur kilstelėsite konditerinį maišelį užbaigdami eklerą, tiesiog švelniai patapšnokite vandeniu sudrėkintu pirštu ir taip jas “užlyginkite”.
 Kartais eklerų viršus dar patepamas kiaušinio plakiniu (1 kiaušinis lengvai paplakamas su 1 šaukštu pieno), bet tas nėra būtina.
 

7. Eklerų kepimas. Eklerus šaukite į iki 190 C laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite iki gražiai išsipūs ir labai lengvai pagels (tik labai lengvai, tas paprastai užtrunka apie 12-15 minučių). Šiuo etapu jokiu būdu nevarstykite orkaitės durelių! O kai lengvai pagels, orkaitės temperatūrą sumažinkite iki 160 laipsnių ir kepkite dar apie 25-30 minučių, kol eklerai bus sodriai auksinės, netgi truputį labiau į rusvumą spalvos (svarbu - jų šonuose turite nematyti jokių balzganų sričių!), o paėmus į ranką jausis lengvučiai, tarsi pūkeliai.  Priklausomai nuo orkaitės bei eklerų dydžio, jų kepimas gali trukti ir šiek tiek ilgiau ar trumpiau. Tinkamai iškepti eklerai yra lengvai traškūs išorėje ir beveik tuščiaviduriai viduje.

 


 

8. Eklerų atvėsinimas. Ištraukę eklerus iš orkaitės, kiekvieno apačioje smeigtuku dviejose vietose pradurkite skylutes, jog galėtų išeiti eklero viduje esantys garai. Eklerus palikite atvėsti ant grotelių.
Patarimas: jeigu eklerus kepate iš vakaro, o kremu įdarysite kitą dieną, visiškai atvėsusius juos sudėkite į sandarią dėžutę arba šaldymo maišelį ir laikykite šaldytuve (drauge į maišelį galite įdėti sausesnio batono ar duonos riekelę - ji padės sugerti drėgmę). Per naktį palaikyti eklerai šiek tiek suminkštės, bet įdaryti vis tiek bus be galo skanūs.
 

9. Įdarymas kremu. Šio straipsnio apačioje pateikėme keletą eklerų kremų ir glazūrų receptų. Kurį bepasirinksite, eklerus kremu įdarykite taip: pirmiausia kremą sudėkite į konditerinį maišelį su plonu antgaliu. Kiekvieno eklero apačioje abiejose pusėse peiliu padarykite nedideles skylutes. Per jas įspauskite kremo. Pildymami eklerus mes darome taip: įkišame antgali per vieną skylutę ir spaudžiame kremą iki jis pasirodys ties antra skylute. Taip visas ekleras bus tikrai pilnai užpildytas kremu. Bet jeigu neturite patogaus antgalio maišeliui arba jaučiate, kad kremas spaudžiasi sunkiai, kremo įspauskite per abi skylutes.
 

Eklerų įdarymas kremu

 

Patarimas: jeigu konditerinio maišelio neturite, galite eklerus perpjauti išilgai, ant vienos puselės šaukšeliu uždėti kremo per visą eklero ilgį ir uždengti kita pusele (vizuliai eklerai atrodytų panašūs į šiame recepte esančius)

 

Įdarytus eklerus laikykite šaldytuve. Patys tobuliausi jie daugmaž 2-3 valandas nuo įdarymo - paviršius būna lengvai traškus ir tobulai kontrastuoja su kreminiu vidumi. Palaikyti šaldytuve ilgiau eklerai truputį suminkštės, bet vis tiek bus labai skanūs!Grietinėlės kremas eklerams

 

Shutterstock nuotr.


Paprasčiausias, greičiausiai paruošiamas ir mažiausiai ingredientų reikalaujantis eklerų įdaras yra plaktos grietinėlės kremas. Cukraus kiekį jame drąsiai koreguokite savo nuožiūra, atsižvelgdami į tai, kaip saldžiai mėgstate.

Jums reikės:
400 ml šaltos grietinėlės (35 arba 36 proc. riebumo);
100 g cukraus (arba pagal skonį);
šaukšto citrinos sulčių.


Gaminimas:
1.Šaltą grietinėlę supilkite į dubenį. Plakite mikseriu vidutiniu greičiu. Kai grietinėlė smarkiai suputos, supilkite cukrų. 
2. Toliau plakite vidutiniu greičiu iki grietinėlė ims standėti (joje imsite matyti labai lengvas plaktuvo žymes). Tada supikite citrinos sultis ir dar šiek tiek paplakite iki grietinėlė bus standi - plaktuvo paliekmos žymės bus ryškios, o pakėlus plaktuvą liks gana smailios viršūnės.
3. Kremą sukrėskite į konditerinį švirkštą su siauru antgaliu, įdurkite į atvėsusį plikytos tešlos pyragaitį ir jį pripildykite kremu.

Patarimas: kad grietinėlė gerai išsiplaktų, ji turėtų būti kuo šaltesnė, ką tik iš šaldytuvo.Plikytas vanilinis kremas eklerams

 

Shutterstock nuotr.


Plikytas kremas - bene tradiciškiausias eklerų idaras. Šis švelnaus, tačiau labai sodraus skonio kremas turi nuostabią konsistenciją. Paruoštas kremas gali būti sumaišomas su plakta grietinėle (tuomet gausite crème légère) ar minkštu sviestu (paruošite crème mousseline).Jums reikės:
250 ml pieno;
250 ml grietinėlės;
3 kiaušinių trynių;
4 šaukštų cukraus;
2 šaukštų kukurūzų krakmolo;
1 vanilės ankšties, šaukštelio vanilinio cukraus ar kelių lašų vanilės esencijos.Gaminimas:
Trynius labai gerai išplakite su cukrumi iki purumo ir baltumo. Maišant įsijokite miltus.
Pieną ir grietinėlę supilkite į nesvylantį puodą. Įdėkite vanilės ankštį arba berkite vanilinio cukraus, kaitinkite iki užvirimo. Nukelkite nuo ugnies, porą minučių atvėsinkite. Išimkite vanilės ankštį, jeigu ją naudojote.
Karštą pieno ir grietinėlės mišinį plona srovele, nuolat plakant supilkite į trynių ir miltų mišinį. Plakite iki sutirštėjimo.
Gautą masę sudėkite į nesvylantį puodą ir maišant, ant nedidelės ugnies kaitinkite iki užvirimo.

Kremą palikite atvėsti. Jeigu dar nenaudojote nei vanilinės ankšties, nei vainilinio cukraus, tai paskutiniame etape įlašinkite vanilės esencijos. Išmaišykite.

Šaltą kremą sukrėskite į konditerinį maišelį su siauru antgaliu, įdurkite į atvėsusį plikytos tešlos pyragaitį ir jį pripildykite kremu.


Maskarponės kremas eklerams
 

Eklerai su maskarponės kremu

 

Jums reikės:

250 g maskarponės sūrio
200 g šaltos grietinėlės (35 arba 36 proc. riebumo);
100 g cukraus (arba pagal skonį)
šaukto citrinos sulčių
 

Gaminimas:
1.Maskarponės sūrį ištrinkite mentele ar šaukštu, jog suminkštėtų. Atidėkite į šalį.
2. Šaltą grietinėlę supilkite į dubenį. Plakite mikseriu vidutiniu greičiu. Kai grietinėlė smarkiai suputos, supilkite cukrų. 
3. Toliau plakite vidutiniu greičiu iki grietinėlė ims standėti (joje imsite matyti labai lengvas plaktuvo žymes). Tada supikite citrinos sultis ir dar šiek tiek paplakite iki grietinėlė bus standi - plaktuvo paliekmos žymės bus ryškios, o pakėlus plaktuvą liks gana smailios viršūnės.
4. Grietinėlę atsargiai įmaišykite į maskarponę. Iš pradžių įdėkite trečdalį plaktos grietinėlės ir maišykite drąsiau, kad suminkštintumėte maskarponę. Tada sudėkite likusią ir išmaišykite atsargiai, lengvais judesiais.
5. Kremą sudėkite į konditerinį maišelį su plonu antgaliu ir pripildykite kremu eklerus.


Šokoladinis kremas eklerams

 

Shutterstock nuotr.


Puodelis garuojančios kavos ir šokoladinis ekleras - tobula dienos pradžia... Šis šokoladinis kremas labai lengvai ir greitai paruošiamas, tad puikiu desertu mėgausitės be didelio vargo!Jums reikės:
200 ml šaltos grietinėlės (35 arba 36 proc. riebumo);
200 g šokolado;
50 g sviesto;
1 šaukštelio želatinos

 

Gaminimas:
1. Želatiną užpilkite šaukštu vandens. Palikite išbrinkti 10-15 min., o tada ištirpinkite virš garų vonelės.
2. Gabaliukais sulaužytą šokoladą ir smulkiai supjaustytą sviestą dėkite į dubenį. Jį statykite virš garų vonelės ir maišant kaitinkite iki vienalytės masės.
3. Į šokolado įmaišykite ištirpintą želatiną. Viską gerai išmaišykite ir nukelkite nuo ugnies. Palikite atvėsti.
4. Grietinėlę išplakite iki standumo. Į atvėsintą šokoladinę masę atsargiai įmaišykite plaktą grietinėlę.
5. Kremą įdėkite į šaldytuvą ir, kai kremas atšals, ar kartą perplakite miseriu.
6. Kremą sudėkite į konditerinį švirkštą su siauru antgaliu, įdurkite į atvėsusį plikytos tešlos pyragaitį ir jį pripildykite kremu.

 

 

Karamelinis kremas eklerams

 

Shutterstock nuotr.


Užkietėję smaližiai tikrai įvertins eklerus nuo kurių apsąla širdis... Žinoma, tai eklerai su karameliniu kremu.Jums reikės:
250 g maskarponės sūrio;
150 g karamelizuoto kondensuoto pieno (pavyzdžiui, „Rududu“);
200 g šaltos grietinėlės (35 arba 36 proc. riebumo);Gaminimas:
1. Maskarponės sūrį mediniu šaukštu gerai ištrinkite su karamelizuotu kondensuotu pienu.
2. Šaltą grietinėlę išplakite iki standumo (kol plaktuvo paliekmos žymės bus ryškios, o pakėlus plaktuvą liks gana smailios viršūnės). 
4. Grietinėlę atsargiai įmaišykite į karamelinę maskarponės masę. Kremą įdėkite į šaldytuvą, kad šiek tiek suvirtėtų.
5. Sutvirtėjusį kremą sudėkite į konditerinį maišelį su plonu antgaliu ir pripildykite kremu eklerus.Varškės kremas eklerams

 

Shutterstock nuotr.


Minkštutėlį, labai švelnų ir sotų varškės kremą lengva patobulinti į jį įmaišius truputį kakavos, uogų ar šokolado gabaliukų (tiesa tuomet eklerus reikės įpjauti ir pertepti, kadangi didesni gabaliukai strigs konditeriniame švirkšte).Jums reikės:

350 g kreminės varškės (pavyzdžiui, „President“).
150 g kondensuoto pieno;
150 g minkšto sviesto;Gaminimas:
Minkštą sviestą išplakite plaktuvu iki baltumo, purumo.
Po šaukštą, kaskart perplakant sudėkite kondensuotą pieną. Viską vėl gerai išplakite.
Galiausiai įmaišykite kreminę varškę. Perplakite.
Kremą 30 min. palaikykite šaldytuve, kad sutvirtėtų.
Atšaldytą kremą sudėkite į konditerinį švirkštą su siauru antgaliu, įdurkite į atvėsusį plikytos tešlos pyragaitį ir jį pripildykite kremu.Šokoladinė glazūra eklerams

 

Shutterstock nuotr.


Paskutinis kremu užpildytų eklerų štrichas - nuostabi šokoladinė glazūra, kuriai prireiks vos trijų ingredientų.Jums reikės:
60 ml riebios grietinėlės;
115 g šokolado;
1 šaukšto sviesto.Gaminimas:
Gabaliukais sulaužytą šokoladą, sviestą dėkite į karščiui atsparų indą. Supilkite grietinėlę.

Indą statykite virš garų vonelės ir kaitinkite iki vienalytės konsistencijos. Šiek tiek atvėsinkite.

Kremu pripildytų eklerų viršų pamirkykite į šokoladinę glazūrą.

Glazūruotus eklerus galima papuošti smulkintais riešutais, šokolado gabaliukais, uogomis, vaisiais...

Paruoštus eklerus atvėsinkite, o tuomet dar valandėlę palaikykite šaldytuve, kad sutvirtėtų kremas, sustingtų šokoladinė glazūra.


 

Skaityti komentarus
Komentarai (16)
Samanta
2021-02-04 14:59
Sveiki, del kokios priezasties neiskylo eklerai? ATSAKYTI
Dovilė
2021-02-26 12:26
Priežastys gali būti įvairios, bet dažniausios šios - per tiršta tešla (nes jei per skysta, jau dedant.į skardą turėtų matytis, kad jie nelaiko formos, išplatėja) arba nepakankami įkaitusi orkaitė tuo metu, kai dėjote eklerus (gal laikėte ją per ilgai atidarytą?). Dar gali subliūkšti, jei pravėrėte orkaitę, kol eklerai nebuvo sutvirtėję. ATSAKYTI
Jelena
2020-08-17 15:52
Ačiū už recepta, labai viskas gerai paviko, tiesiog puikiai ATSAKYTI
Ieva
2020-07-27 20:19
Dabar kepu, kol kas gaunasi puikiai, tikiuosi bus skanu, labai ačiū už receptą! ATSAKYTI
Liudmila
2020-04-28 19:27
Ačiū. Jums! ATSAKYTI
Rita
2020-03-29 19:56
Tobulas receptas, puikiai gavosi ! Dariau su grietinėlės ir mascarponės kremu, tiesiog burnoje tirpstantys, šeimyna įvertino teigiamai ATSAKYTI
Ditule
2020-03-27 09:15
Puiku ATSAKYTI
Megėja
2019-09-13 11:41
Sveiki, kaip tik dabar kepa, po kol kas gražuoliai, neatsižiūriu :))
Iškilo tik keleta klausimėlių, kaip kepate orkaitėje su vėjeliu ar viršus apačia? Nes aš pradėjau su viršus apačia ir man nenorėjo kilti tada įjungiau vėjelį ir per tris minutės nusidirbo visas darbas ATSAKYTI
LaMaistas.lt redakcija
2020-03-24 14:06
Mes kepame be vėjelio (režimu viršus+apačia), bet kiekviena orkaitė truputį skirtinga, tad jeigu jums geriau suveikia su vėjeliu, drąsiai taip ir kepkite :) ATSAKYTI
Ugnė
2019-05-27 19:19
2 kartus kepiau ir du kartus nepavyko ir nesupratau kodėl. Subliuškę, nedakepę, netgi prilipę prie popieriaus, kas nustebino, atplėšt buvo neįmanoma, nes visa apačia prilipusi. Na, kadangi nesigavo, susivalgė ir paprastai, kaip plikyti sausainiai. Trečią kartą bandydama nustačiau vienodą temperatūra ant 170 ir kepiau visą laiką nekeitinėdama temperatūros. Tada iškepė tobuli. Tad, šiek tiek klaidinantis receptas. ATSAKYTI
LaMaistas.lt redakcija
2019-05-27 21:15
Žinokite nebūtinai :) Gali būti, kad trečią kartą kepdama geriausiai atitaikėte tešlos konsistenciją ir kiaušinių kiekį. Plikytą tešlą įvaldyti reikia šiek tiek praktikos.

Kalbant apie kepimo temperatūrą, ji gali būti labai įvairi ir internete rasite daug jos variantų ir, iš tiesų, beveik visi jie teisingi. Kartais eklerai pašaunami į net iki 250 laipsnių įkaitintą orkaitę, o tada temperatūra mažinama iki 160 laipsnių. Kartais - į įkaitintą iki 220 laipsnių ir tada, kai iškyla, temperatūra mažinama iki 190 laipsnių. Kartais kepami vienodoje temperatūroje, kaip jūs ir rašėte. Mes patys išbandėme įvairius temperatūrų derinius ir būtent toks, kokį užrašėme recepte, mums pasiteisino skaniausiai - eklerai gražiai iškilo, gražiai išdžiūvo, bet ir nebuvo per daug sausi ar sprangūs. Svarbus momentas - kai traukiate eklerus iš orkaitės, jie turi būti ir gražiai iškilę, ir tokie į šiek tiek rudesnę pusę, be jokių baltų vietų šonuose ar viršuje. Jeigu yra baltumo - eklerus būtinai reikia dar pakepti, nes jie viduje bus drėgni.

Tačiau, žinoma, daug kas gali priklausyti ir nuo pačios orkaitės, nes nebūtinai temperatūra, kurią nustatome, yra tiksliai tokia, kokia orkaitė kepa. Skiriasi ir trūkmė per kurią skirtingos orkaitės įkaista be atvėsta.

Tad daug niuansų turi įtakos rezultatui. Visų svarbiausia, kad jūs nepasidavėte ir atradote būdą, kuris jums pasiteisino. Pamatysite, kai vienąsyk eklerai pavyksta, kitąsyk juos paruošti jau būna juokų darbas! ATSAKYTI
Virginija
2019-05-11 22:28
Labai aciu uz issamia ekleru gaminimo eiga ATSAKYTI
jadvyga
2019-05-11 17:21
Labai geras straipsnis, aciu ATSAKYTI
Asta
2018-03-04 08:46
Labai labai dailus ir skanus eklerai pavyko, aciu!! ATSAKYTI
Renata
2018-02-11 19:46
Aciu labai, kad visada randu megstamu valgiu nuostabiu receptu. ATSAKYTI
LaMaistas.lt redakcija
2018-02-11 23:16
Dėku Jums, Reneta, už gerą žodį. Labai stengiamės ir be galo jauku girdėti, kad esame naudingi :) ATSAKYTI
Ką dabar gaminame:
viskas
valgome sveikiau!
karšti patiekalai
pyragai, kepiniai
salotos, mišrainės
užkandžiai
Daugiau
Kraunama...
Populiariausi receptai
Kontaktai

Turinio klausimais rašykite:

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

Reklama

Reklamos klausimais rašykite

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

All Media Digital