Šokoladiškai moliūginis "Zebriuko" pyragas - purus ir drėgnas

ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 6)
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 6)
Moliūginis Zebriukas
Autorius apie receptą: Moliūgų sezonas įsivažiuoja, kaip ir kasmet, ta proga, kepu šį dryžių. Purus, drėgnas biskvitinis pyragas, tinkantis kasdieniniam ir šventiniam stalui. Skoninės savybės Moliūgų sezonas įsivažiuoja, kaip ir kasmet, ta proga, kepu šį dryžių. Purus, drėgnas biskvitinis pyragas, tinkantis kasdieniniam ir šventiniam stalui. Skoninės savybės labiausiai atsiskleidžia arbatos ar pieno draugijoje. Patarimas – norint intensyvesnio skonio, į moliūgų tešlą galima įpilti kelis lašus romo esencijos. (...daugiau) Renata, KumutesVirtuve.lt
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
20 šaukštų miltų
5 vienetai kiaušinių
1.5 stiklinės cukraus
1 stiklinė moliūgų (tarkuoto smulkia tarka)
2 šaukštai kakavos
1 šaukštas sodos
1 šaukštelis vanilinio cukraus
šiek tiek acto
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Pirmiausiai pasiruošiu biskvitinę tešlą. Plaktuvu iki putų išplaku 5 kiaušinius, 1,5 stiklinės cukraus. Pusę plakinio pilu į kitą indą. Pirmą pusę papildau 2 v. š. kakavos miltelių, 7 - 10 v. š. miltų.
2.
Antrą pusę: 1 stikline moliūgo tarkių (tarkuotų smulkia tarka), 1 a. š. vanilinio cukraus, 10 - 14 v. š. miltų.
3.
Miltus į abi mases maišau pašaukščiui, kol tešla tampa klampi, bet vis dar varvanti nuo šaukšto, todėl sunku numatyti kiek tiksliai šaukštų reikės.
4.
Galiausiai pasemiu 1 v. š. sodos ir labai lėta srovele ant jos pilu actą. Naudoju tik susidarančias putas, jas tolygiai paskirstau abiems masėms, lengvai permaišau.
5.
Tešlas pilu į kepimo formą. Pirmiausiai įpilu kakavinės masės, tiek, kad plonai pasidengtų formos dugnas. Tuomet į centrą pilu moliūginės masės - kakavinės - moliūginės - kakavinės, kol baigiasi abi tešlos. Prieš kepant, mediniu pagaliuku galima pabraukyti tešlą, gausis gražūs ornamentai.
6.
Kepu 180 C apie 45 - 60 min. Baigtumą tikrinu dantų krapštuku – pabadžius kepinį, jis turi būti sausas. Tiekiu pilnai atvėsusį.
Skaityti komentarus
Spausdinti
Komentarai (2)
Irma
2017-11-21 21:25
Šiaip jau į tokiu pyragus dedama sviesto, aliejaus ar kitokių riebalų. Gal pamiršote parašyti> Nesu virtuvėje naujokė. Vakaras sugadintas. ATSAKYTI
Sandra
2017-11-04 16:27
Kokio dydzio kepimo forma naudojate? ATSAKYTI
Ką dabar gaminame:
viskas
valgome sveikiau!
pyragai, kepiniai
karšti patiekalai
užkandžiai
Daugiau
Kraunama...
Kontaktai

Turinio klausimais rašykite:

skanu@lamaistas.lt

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

Reklama

Reklamos klausimais rašykite

reklama@tipro.lt

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

tiPRO grupės dalis