Rauginti kopūstai dviem būdais

ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 3)
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 3)
Rauginti kopūstai dviem būdais
Autorius apie receptą: Žiema - pats geriausias laikas raugti kopūstus. Siūlau pasigaminti ne tik tradiciniu, bet ir mano kadaise sugalvotu sparčiuoju rauginimo receptu pasigaminti probiotikų ir Žiema - pats geriausias laikas raugti kopūstus. Siūlau pasigaminti ne tik tradiciniu, bet ir mano kadaise sugalvotu sparčiuoju rauginimo receptu pasigaminti probiotikų ir vitamino C gausius kopūstus. (...daugiau) Renata, KumutesVirtuve.lt
AKCIJOS:
TAIP
NE
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
Pirmas variantas:
1 kilogramas kopūstų (žieminio, pjaustyto šiaudeliais)
1 vienetas morkų (nedidelės)
1 vienetas obuolių (rūgštaus, tvirto, nebūtina)
0.5 saujos spanguolių (nebūtina)
1 šaukštas akmens druskos
1 žiupsnelis kmynų (nebūtina)
Antras variantas:
1 kilogramas kopūstų (pjaustyto šiaudeliais)
1 litras gazuoto vandens
1 vienetas apelsinų
1 vienetas raudonosios paprikos
1 šaukštas akmens druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Tradiciniai. Mėnulio fazė rauginiams - itin plačiai diskutuota tema, mūsų močiutėms tai buvo labai svarbus veiksnys, dažniausiai buvo minima delčia. Tačiau yra gaminančių ir neatsižvelgiančių į Mėnulio fazę, jie tvirtina, kad jų kopūstai ne ką prastesni. Taigi, pasirinkimo laisvė.
2.
Kopūstai suberiami į gilesnį indą, suberiama druska ir gniaužoma, maišoma, kol kopūstai išskiria sultis ir jose ištirpsta druska. Tuomet įmaišomi stambiai tarkuotos morkos ir kiti norimi priedai - išsėklinti ir plonomis skiltelėmis pjaustyti obuoliai, kmynai ir spanguolės.
3.
Mišinys dedamas į didesnius stiklainius ar bačkutes, vis pagrūdant, kad liktų kuo mažiau oro. Indas statomas šiltoje vietoje, bet ne prie radiatorių - per aukšta temperatūra, kaip ir per maža, stabdys rūgimą. Rekomenduojama temperatūra yra 18-20 C laipsnių.
4.
Pirmas tris - keturias dienas ilgesniu šaukštu ar mediniu įrankiu kopūstų masė badoma iki dugno, kad išeitų visas likęs oras. Kai kopūstai pradeda kvepėti malonia rūgštele, indas nešamas į šalčiausią namų vietą - rūsį ar garažą.
5.
Įmantrieji. Šiuo receptu galima raugti visus baltagūžius ir mėlynuosius, kininius kopūstus ir bastučių baltąją dalį. Taip pat galima drąsiai eksperimentuoti su daržovių ir vaisių mišiniais, tokiu būtų kaskart išeina kitą skonių puokštę. Vieni gardžiausių - su apelsinais ir/ar saldžiąja paprika, puikiai tinka ir aitresni skoniai.
6.
Supjaustytos daržovės ir apelsinas sumaišomi arba tiesiog sluoksniuojami didesnius stiklainius ar puodus, suberiama druska ir mišinys užpilamas gazuotu vandeniu, daržovės turi būti po vandeniu, todėl puode turinys paslegiamas lėkšte su svoriu, o į stiklainio viršų įdedamas į kelias dalis sulankstytas kopūsto lapas, jis tarnauja kaip kamštis.
7.
Angliarūgštė paspartina rūgimo pradžią ir eigą, todėl jau po kelių dienų galima mėgautis naujais skoniais. Kaip ir su tradiciniais, šie kopūstai po įrūgimo yra laikomi šaltai, tinka ir šaldytuvas.
Patarimai:
Tradiciniai kopūstai, laikomi vėsiai, džiugins net ir pusę metų, o įmantresnieji, gaminti su gazuotu vandeniu, tik kelias savaites. Tačiau tikiu, kad skonis taip sužavės, jog ir tų kelių savaičių jie neišlauks ir bus gardžiai sulapnoti.
Kviečiu prisidėti prie pagalbos Ukrainai. Tą galime padaryti aukodami organizacijai "Blue Yellow" ir registruodamiesi "Striprūs kartu",. priimti ar pavežti bėgančius nuo karo. Mūsų visų vienybė ir pagalba Ukrainai yra nenusakomai svarbi!
Rašyti komentarą
Spausdinti
Komentarai
Ką dabar gaminame:
viskas
ruošiamės žiemai
valgome sveikiau!
salotos, mišrainės
karšti patiekalai
užkandžiai
pyragai, kepiniai
desertai
Daugiau
Kraunama...
Kontaktai

Turinio klausimais rašykite:

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

Reklama

Reklamos klausimais rašykite

[email protected]

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

All Media Digital