Savo sultyse marinuoti pomidorai be acto
AUTORIUS:
Kristina
ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 10)
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
ĮVERTINKITE:
(BALSAVO: 10)
Savo sultyse marinuoti pomidorai be acto
@Shutterstock
Autorius apie receptą: Natūraliai ir be jokio acto. Visada tik taip ir gaminu. Į pomidorų tyrę dar galima įdėti kvapniųjų pipirų, česnako, lauro lapų, čili pipiro ar kitų mėgiamų prieskonių. Natūraliai ir be jokio acto. Visada tik taip ir gaminu. Į pomidorų tyrę dar galima įdėti kvapniųjų pipirų, česnako, lauro lapų, čili pipiro ar kitų mėgiamų prieskonių. Jeigu neturite pakankamai pomidorų tyrei, galima gaminti ir su pirktinėmis pomidorų sultimis jas pakaitinus, bet su namine tyre man daug skaniau visgi. Beje, jeigu pomidorai ar jų sultys iš saldžiųjų, galite į jas įspausti šiek tiek citrinos sulčių, kad pabalansuoti rūgštelę ir kad konservai geriau laikytųsi. (...daugiau) Kristina
INGREDIENTAI:
2 kilogramai pomidorų (mažesnių, tvirtų)
1.5 kilogramo pomidorų (įvairių, tinka ir pernokę)
2 šaukštai druskos
2 šaukštai cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Tuos pomidorus, kurie ne tokie gražūs, įvairaus dydžio ar labai prinokę naudosim sultims. Juos nuplikykite karštu vandeniu, nulupkite odeles, susmulkinkite ir sudėję į puodą pakaitinkite apie 10 minučių ant nedidelės ugnies, tačiau neužvirinkite. Išvirus pomidorams juos sutrinkite (aš trinu elektriniu trintuvu), kad gautųsi gan vientisa masė. Joje ištirpinkite druską bei cukrų.
2.
Mažuosius pomidorus nuplaukite, nusausinkite ir dantų krapštuku keliose vietose subadykite jų odelę (kad kaitinami nesprogtų). Juos sudėkite į švarius stiklainius ir užpilkite karšta pomidorų tyre, palikdami daugmaž vieno centimetro dydžio tarpelį nuo viršaus.
3.
Stiklainius su pomidorais pridenkite švariais danteliais (tik pridenkite, neužsukite) ir dėkite į didelį puodą su karštu vandeniu ir pasterizuokite juos 80-90 laipsnių temperatūroje 15-20 minučių.
4.
Stiklainius užsukite, sustatykite apverstus aukštyn kojom žemyn, leiskite atvėsti, o tada neškite į rūsį ar sandėliuką.
AUTORIUS: Kristina
Skaityti komentarus
Spausdinti
Komentarai (1)
Ingrida
2015-08-19 18:54
Reiks bandyti ATSAKYTI
Ką dabar gaminame:
viskas
ruošiamės žiemai
valgome sveikiau!
pyragai, kepiniai
karšti patiekalai
užkandžiai
Daugiau
Kraunama...
Kontaktai

Turinio klausimais rašykite:

skanu@lamaistas.lt

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

Reklama

Reklamos klausimais rašykite

reklama@tipro.lt

(darbo laikas nuo 8 iki 17 val.)

tiPRO grupės dalis